Pest Kontrol

Pest Kontrol

Böcek ile mücadele etmek zordur ve böcek görüldüğü durumlarda müdahale edilmesi mikrop taşıma olasılığı sebebiyle sakıncalıdır. Bu sorunu sizin için  profesyonel böcek ilaçlama şirketleri çözüm ilaçlama tarafından yardım alınmalıdır. Bilinçsizce yapılan böcek ilaçlaması insan sağlığına zarar verebilir. Özellikle sıvı ilaçlamalar yok edilmesi zor haşereler için kullanıldığından daha etkili ilaçlama tekniğidir fakat   insan tenine teması durumunda ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Bunun dışında ilaçlamaların da yanlış haşere türüne karşı uygulanması durumunda bazı böcekler bağışıklık kazanabilir ve dirençleri artacak olan böcekten kurtulmak daha da zorlaşır. İlaçlama konusunda uzman, eğitimli ekiplerce çalışan, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı firmalar tarafından  yardım alınması sağlığınız açısından daha doğru olacaktır.

Tahta kurusu ile mücadele, pire ile mücadele ya da bu tür haşere grupları ile mücadele kokulu ilaçlarla yapılmalıdır.

Hamam böcekleriyle, kalorifer böceğiyle, sineklerle, örümceklerle, karafatma vb. haşerelerle mücadele kokusuz ilaçlarla olur. Jel ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği gibi haşereler için etkilidir. Jel ilaçlama kokusuz, insan sağlığına kesinlikle zarar vermeyen ilaçlama şeklidir. Kokusuz sıvı ilaçlamada veya jel ilaçlama da mekanı terk etmeye gerek yoktur.

Fare ile mücadele ise, kokusuz ilaçlarla yapılır ve bu durum için herhangi bir hazırlık gerektirmez.

Sağlınız için zararlı bu tür böcek , haşere ve kemirgenler insan sağlığı için ciddi sorunlar yaratabilir. Etrafa bıraktıkları salya ve dışkılarla bulaştırdıkları mikroplar dışında, ev, iş yeri veya fırın, hastane, okul gibi yerlerdeki eşyalara verdikleri zararlarla da maddi kayıplar oluştururlar. Tüm bu zararların önlenmesi amacıyla böcek ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.

Her böcek türünün boyutu değişik olabilir ama verebilecekleri zararlar boyutlarıyla alakalı değildir. Örneğin pire, gözle görülemeyecek derecede ufak bir haşeredir ancak üzerinde bulunduğu canlının kanını emerek beslendiğinden ölümlere dahi sebep olabilir. Bu haşere ile mücadele de diğerlerinde olduğu gibi oldukça önemlidir ve asla ihmal edilmemelidir.

   İnsanlar böceklerin verebilecekleri zararlara karşı bilinçli olmadıklarından böcek gördükleri durumlarda bireysel olarak hareket etmeye çalışırlar. Ancak bu oldukça tehlikeli bir durumdur. Bazı kişiler de dışarıdan kolaylıkla temin edebilecekleri böcek ilaçları kullanarak böceklerden kurtulmak isterler. Bu da büyük zaman kaybından başka bir sonuç vermeyecektir. Hatta yanlış ilaç kullanılması durumunda böcekler direnç kazanabilir.

Uzman ekiplerce çalışan böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurularak doğru ilaçlama yardımları almak sağlığınız ve zamanınız açısından en doğrusu olacaktır.

- PEST KONTROL HİZMETLERİ İÇİN HIZLI TEKLİF AL -

Pest Kontrol Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz hakkında aşağıdaki ilgili link başlıklarına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ev Sıçanı Alman Hamamböceği Alman Hamam Böceği

Hizmet Alanlarımız

Fümigasyon

Pest Kontrol

Dezenfeksiyon Uygulaması

Bitki Hastalıkları ve Zararlılarına Karşı Mücadele

Bilgi almak için
bizimle iletişime
geçebilirsiniz.