Online Katalog ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z.

├ťr├╝n Kategorisi

├ťr├╝n Detay─▒!

Alman Hamam Böce─či  (Blattella germanica), yeti┼čkin boyu 1 – 2 cm olan, sar─▒mt─▒rak kahverenginde, di─čer iki türe göre en ufak olan bir hamamböce─či türüdür. Türde di┼čisi erkekten daha iridir.

Ya┼čam döngüsü Toplam ya┼čam döngüsü 1 y─▒ld─▒r. Di┼či, yumurta kapsülünü (Ootheca) beraberinde ta┼č─▒r. Her yumurta kapsülünde 50 - 80 yavru bulunur. Yumurtalar─▒n inkübasyon (kuluçka) süresi yakla┼č─▒k 15 gündür. Yumurtadan ç─▒kt─▒ktan sonra ergin hale gelme süreleri 40 – 50 gündür. Üreme potansiyelleri yüksektir. 1 çift Alman Hamamböce─či 1 y─▒lda 35.000.000 yavru üretebilir.

Ya┼č (Blattella germanica), yeti┼čkin boyu 1 – 2 cm olan, sar─▒mt─▒rak kahverenginde, di─čer iki türe göre en ufak olan bir hamamböce─či türüdür. Türde di┼čisi erkekten daha iridir.

Ya┼čam alanlar─▒ Orijinleri Tropiklerdir. Avrupa'n─▒n ba┼čl─▒ca ha┼čere türü olan Alman Hamamböce─či, tüm dünyada yayg─▒n olarak bulunmaktad─▒r. Daha çok evler, mutfaklar, restaurantlar ve gemilerde bulunurlar. S─▒cak, nemli, karanl─▒k ve rahats─▒z edilmeyecekleri yerlerde yuvalan─▒rlar. Elektrikli cihazlar─▒n motor k─▒s─▒mlar─▒, g─▒da depolar─▒, duvarlardaki yar─▒k ve çatlaklar, dolap ve raf arkalar─▒, mutfak tezgahlar─▒n─▒n alt k─▒s─▒mlar─▒, elektrikli ekipmanlar vb. yerlerde ya┼čamay─▒ tercih ederler. Yatay ve dikey yüzeylerde hareket edebilirler.

 

Geri               Anasayfa              ─░leti┼čim

├ťr├╝n Resimleri