Online Katalog ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z.

├ťr├╝n Kategorisi

├ťr├╝n Detay─▒!

Tesbih Böce─či ─░le ─░lgili Bilinmesi Gerekenler
 
 
Biyolojisi
 
 
Gri renkte ve çok k─▒sa ayaklar─▒ vard─▒r. Dokunuldu─čunda k─▒vr─▒larak top ┼čeklini ald─▒─č─▒ için halk aras─▒nda tesbih böce─či olarak adland─▒r─▒l─▒r. Rutubetli ve sebze art─▒─č─▒ olan her türlü yerde ya┼čar, mahzen ve bodrum gibi yerleri severler. Saks─▒ bitkilerine zarar verirler. 
 
Böcek ilaçlama servisimiz ile irtibata geçerek, Tesbih böce─či ve ilaçlamas─▒ ile ilgili detayl─▒ bilgi alabilirsiniz. Tespih böce─činin vücudu alt─▒nda s─▒ral─▒ birçok aya─č─▒ var ve ba┼č─▒n─▒n ön k─▒sm─▒nda bir çift anteni bulunur. Tespih böce─činin boyu ya┼čad─▒─č─▒ yere ve g─▒da ortam─▒na ba─čl─▒ olarak de─či┼čir. Besinin bol oldu─ču yerlerde daha büyük yap─▒da olabilirler. 
Tespih böce─či ha┼čeresi birkaç mm olan─▒ varken 3 – 7 cm kadar olan─▒ da vard─▒r. Tespih böce─činin rengi gri, boz, koyu renklerde ve matt─▒r. 
Tespih böce─či ya┼čam alan─▒ olarak s─▒cak ve kuru havalar─▒ sevmez evdeki nemli bölgeleri kendisi için yuvalanma ve ya┼čam alan─▒ olarak tercih eder. Evlerde mutfak, banyo, lavabo, su borusu kenarlar─▒, kap─▒ ve pencere kenarlar─▒nda gezinirler. Tesbih böce─či besin olarak genellikle bitkisel beslenirler. Bazen hayvansal ürünleri de tüketirler. Tespih böce─či konutumuzdaki saks─▒lar─▒m─▒za zarar verir ve evde bulunan sebze ve meyve yapraklar─▒n─▒ yer bu sebze ve meyve yapraklar─▒n─▒ yerken ayn─▒ zamanda bunlar─▒n üzerine d─▒┼čk─▒lar─▒n─▒ b─▒rak─▒rlar. Bu d─▒┼čk─▒ ve salya ile insanlara birçok hastal─▒k bula┼č─▒r. 
 
Küçük yap─▒l─▒ olan ve yumu┼čakçalar s─▒n─▒f─▒n─▒n birer üyesidir. Bu ha┼čere ismini kendisine zarar geldi─či anda tespih tanesi gibi kendini yuvarlar ve ismini buradan al─▒r. Üzerinde iç içe geçmi┼č sert plakalar halinde ve aralar─▒nda elastiki bir deri bulunur. Bu sayede rahat yuvarlak hal al─▒r.
 

├ťr├╝n Resimleri