Online Katalog ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z.

├ťr├╝n Kategorisi

├ťr├╝n Detay─▒!

Salyangoz ─░le ─░lgili Bilinmesi Gerekenler
 
 
Biyolojisi
 
 
Salyangoz sularda ve nemli çay─▒rlarda ya┼čayan, de─či┼čik ebat ve ┼čekillerde çok de─či┼čik türleri vard─▒r. Kabuklu bir türdür. Gezdikleri yerlere mukuslar─▒n─▒ bula┼čt─▒r─▒r. Bitkileri yiyerek ya┼čamlar─▒ idame ettirirler. Küçük türleri ço─ču kez bahçelerde süs bitkilerini sararak kurumas─▒na neden olurlar.
 
"─░nsan barsaklar─▒nda ya┼čayan ve halk aras─▒nda barsak kurtlar─▒ ad─▒ verilen ve çok çe┼čidi olan bu canl─▒lar─▒n baz─▒lar─▒na ara konakç─▒l─▒k yaparak insanlara yay─▒lmas─▒nda sebep olurlar." 
 
Kontrol Önlemleri
 
Bahçe ve çimenlik alanlarda özel yem ┼čeklinde haz─▒rlanm─▒┼č mollusisitgrubu ilaçlar─▒ atmak sureti ile kolayca mücadele etmek mümkündür. Salyangoz ilaçlamas─▒ konusunda böcek ilaçlama servisimizden hemen ┼čimdi bilgi almak için bizi aray─▒n. 
 
Salyangozlar Hakk─▒nda Baz─▒ Bilgiler
 
Bir grup rus bilim adam─▒ yapt─▒klar─▒ bir deneyde, salyangozlar─▒ iki gruba ay─▒rarak 4 gün boyunca bir grubu yemledi, di─čer grubu ise aç b─▒rakt─▒. Sonras─▒nda geli┼čtirilecek yumurtalar─▒ 3 gruba ay─▒rarak birinci grubun üzerine yemledikleri salyangozlar─▒n bulundu─ču sudan , ikinci grubu açsalyangozlar─▒n bulundu─ču sudan , üçüncü gruba ise normal su ekledi. Rus bilim adamlar─▒ , salyangoz yumurtalar─▒ gruplar─▒n─▒n bu durumda farkl─▒ geli┼čim gösterdiklerini gözlemlediler. Bilim adamlar─▒ , salyangozlar─▒n bulunduklar─▒ suya salg─▒lad─▒klar─▒ bir madde ile yumurtadaki yavrulara -geli┼čimini tamamla - , yemek yok biraz daha yumurtada bekle- gibi mesajlar verebildiklerini kan─▒tlad─▒lar.
 

├ťr├╝n Resimleri