Online Katalog ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z.

├ťr├╝n Kategorisi

├ťr├╝n Detay─▒!

 
Gümü┼č Bal─▒kç─▒─č─▒ ─░le ─░lgili Bilinmesi Gerekenler
 
 
Biyolojisi
 
 
Gümü┼č bal─▒kç─▒klar veya f─▒rça kuyruk olarak da tabir edilirler. Bütün böceklerin en ilkelleri olarak bilinirler. Kanatlar─▒ yoktur ama di─čer ço─ču böceklerdeki gibi bölümlü bedenleri ve eklem bacaklar─▒ vard─▒r. Ba┼člar─▒ndan çok ince ve uzunca iki tane duyarga bulunmaktad─▒r: Karn─▒n─▒n alt k─▒sm─▒ndan ç─▒kan duyargaya çok benzer üç veya dört tel ise arkas─▒na yönelmi┼čtir. 
 
Bunun sebeple, böce─čin neresinin ba┼č, neresinin arka oldu─čunu anlamak için çok dikkatli bakmak gerekmektedir. Gri renkli, 1-2 cm uzunlu─čunda bal─▒k görünümünde ve s─▒k ayakl─▒d─▒rlar. Çok seri hareket ederler. Bu ha┼čerelere evlerde çok s─▒k rastlan─▒r, ayr─▒ca f─▒r─▒nlarda bina duvarlar─▒nda s─▒cak yerlerde bar─▒n─▒rlar. Hububat içerisine de girer ve yerle┼čirler. Ka─č─▒t ve kuma┼čla da beslenirler. 
Gümü┼č bal─▒kç─▒klar─▒n ço─ču, onlara gümü┼č renklerini veren pulcuklarla kaplanm─▒┼člard─▒r. Gümü┼č bal─▒kç─▒klar─▒n ellerinizle yakalamaya çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z vakit de çok kaygand─▒rlar. H─▒zl─▒ kaçarken ufak bal─▒klara ┼ča┼č─▒lacak ┼čekilde benzerler. Adlar─▒ndan biri olan gümü┼č -bal─▒kç─▒k bu benzeyi┼čten ileri gelmektedir Genellikle geceleri beslenir, gündüzleri ise kendilerine oyuk veya saklanabilecek bir cisim alt─▒ bulduklar─▒ndan onlar─▒ gündüz gözüyle görmek güçtür. 
 
Böcek ilaçlama servisimiz ile irtibata geçerek, konu hakk─▒nda detayl─▒ bilgi alabilirsiniz.
 

├ťr├╝n Resimleri