Online Katalog ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z.

├ťr├╝n Kategorisi

├ťr├╝n Detay─▒!

Bit ─░le ─░lgili Bilinmesi Gerekenler
Biyolojisi
 
 
Çok küçük sar─▒ renkte 2-5 mm boyunda d─▒┼č parazittir. Memelilerin ve insanlar─▒n vücudunda kanlar─▒n─▒ günde 2-3 kez emerek ya┼čarlar. Eri┼čkinler uzun süre g─▒das─▒z ya┼čayabilir. Ba┼č, vücut ve kas─▒k biti ┼čeklinde çe┼čidi vard─▒r. 
Saç ve çama┼č─▒rlara yumurtas─▒n─▒ (sirkesini) kuvvetlice yap─▒┼čt─▒r─▒r. Kas─▒k biti kas─▒k aras─▒nda deri içine girip yerle┼čir.Ya┼čan─▒lan ortamdaki e┼čya ve ki┼činin ┼čahsi e┼čyas─▒ ile de yay─▒l─▒rlar. Ev içi ve okul gibi toplu ya┼čama alanlar─▒ da kolay bit yay─▒lma yerleridir. K─▒┼č ve temizli─čin yetersiz oldu─ču ortamlarda s─▒kça görülür.
 
Bitlerin ─▒s─▒rd─▒─č─▒ yerlerde ┼čiddetli ka┼č─▒nt─▒ olur.Deri koyu esmerle┼čir, leke ve papuller olu┼čur. Buralarda bakteriler yerle┼čirse fronkülosis impetigo gibi enjeksiyonlar olu┼čur. Tifüs ve hummalar gibi önemli hastal─▒klar─▒n da etkenidir. 
 
─░deal Bir Bitlenme Tedavisi Nas─▒l Olmal─▒d─▒r?
 
Tek uygulama ile k─▒sa sürede etki göstermeli.
 
Güzel kokulu, saçlar─▒ dola┼čt─▒rmayan, taramay─▒ zorla┼čt─▒rmayan, etrafa bula┼čmayan, boyal─▒ ve permal─▒ saçlarda problem yaratmayan özelliklere sahip olmal─▒.
 
Kal─▒c─▒ etkisiyle bitlerin saça tekrar yerle┼čmesini engellemeli.
 
Sadece bitleri de─čil,sirkeleri de yok etmeli.
 
Kullan─▒c─▒ taraf─▒ndan iyi tolere edilmeli, yan etkileri olmamal─▒.
 
Kullan─▒c─▒ya toksik etkisi olmamal─▒
 
 
Bugüne kadar pek çok yolu kullanarak insano─člu bitle mücadele etmeye çal─▒┼čm─▒┼čt─▒r. Kötü kokulu gaz ve kimi zehirli maddeler içeren ilaçlar bunlardan baz─▒lar─▒d─▒r. Daha çok çocuklarda rastland─▒─č─▒ için tedavinin çocuklar için güvenli, yüksek oranda etkili, sadece bitleri de─čil yumurtalar─▒n─▒ da öldüren bir bit ilac─▒ ile yap─▒lmas─▒ gerekir.
 

├ťr├╝n Resimleri