Online Katalog ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z.

├ťr├╝n Kategorisi

├ťr├╝n Detay─▒!

B─░TK─░ ─░LAÇLAMASI
Bilhassa büyük┼čehirlerdeki nüfus yo─čunlu─ču ve yer darl─▒─č─▒ nedeniyle blok apartman katlar─▒nda oturma zorunlulu─čunu do─čurmu┼č, ─░nsanlar do─čadan uzak kalm─▒┼člard─▒r. Yeri uygun olan mülk sahipleri yal─▒, kö┼čk, apartman ve evlerinin çevresine küçükte olsa bir bahçe yapmaya gayret etmektedirler.
Günümüzde büyük masraflar yap─▒larak tesis edilen bahçelerdeki bitkilere ar─▒z olan çe┼čitli hastal─▒k ve zararl─▒lar bulunmaktad─▒r;
Zararl─▒lar: Yaprak biti, Kabuklu bit, K─▒rm─▒z─▒ örümcek, A─č kurdu, Pamuklu bit vb.
Hastal─▒klar: Külleme, Mildöyö, Karaleke, Kur┼čuni küf, Pas vb. Bu hastal─▒k ve zararl─▒lar ile mücadele edilmedi─či takdirde bahçe bitkilerinin zay─▒f dü┼čmesine hatta ölmesine neden olmaktad─▒rlar. Büyük masraflar yap─▒l─▒p tesis edilen alanlar─▒n Hastal─▒k ve Zararl─▒lara kar┼č─▒ korunmas─▒ gerekmektedir.
Ba┼čar─▒l─▒ bir sonuç al─▒nmak isteniyorsa ilaçlama uygun ko┼čullarda, uygun ekipman ve uygun ilaçla ile bilgili ve deneyimli ki┼čiler taraf─▒ndan yap─▒lmal─▒d─▒r. ─░laçlamada uygun sonuç al─▒nabilmesi için havan─▒n ya─č─▒┼čs─▒z ve rüzgars─▒z olmas─▒ gerekmektedir. Bahçenin ve bitkilerin büyüklü─čüne göre gerekli olan pülverizatör, atomizör,  gibi ilaçlama ekipman─▒ seçilir. ─░laç seçiminde tar─▒m bakanl─▒─č─▒ teknik talimat─▒ndan yaralan─▒l─▒r.
Bahçelerimiz, evlerimizde hava almam─▒z─▒ sa─člayan önemli alanlard─▒r. Özellikle ye┼čil alanlar─▒n çok az oldu─ču ┼čehir hayat─▒nda, bu küçük ye┼čil alanlar alt─▒n de─čerindedir. Bu nedenle, gerekli bak─▒m─▒ yaparak bahçelerimizi korumam─▒z gerekmektedir. Bahçe bak─▒m─▒ deyince, akla ilk olarak çiçekleri bak─▒m─▒ gelmektedir. Oysa,  çiçek ve di─čer bitki örtüsünün bak─▒m─▒ ve korunmas─▒ önemli olmakla birlikte, asl─▒nda as─▒l önemli olan nokta bahçe ilaçlama i┼člemlerinin yap─▒lmas─▒d─▒r.
Bahçelerde, böceklerin bulunmas─▒, bitkilerin ve çiçeklerin sararmas─▒na, kurumas─▒ neden olabilir. Bu nedenle, zaman zaman periyodik olarak ilaçlama yap─▒lmas─▒ gerekmektedir. Bununla birlikte, bahçe ilaçlama i┼člemlerinde geli┼či güzel uygulamalar─▒n yap─▒lmas─▒ çok sak─▒ncal─▒d─▒r. Çünkü bilinçsiz ilaç kullan─▒m─▒ bitkilerin zarar görmesine neden olmaktad─▒r. Bahçelerde, kar─▒nca, dana  burnu, salyangoz, akrep, çiyan, k─▒rkayak, a─čaç kurdu, kene gibi birçok ha┼čere türü görülebilmektedir.
Kar─▒ncalar, bitki ve çiçek altlar─▒n─▒ oyar ve bitkilerin kök k─▒s─▒mlar─▒n─▒n zarar görmesini sa─člar.
Danaburnu çiçekleri kemirir, sivrisnek ve kara sinek türleri de bahçelik alanlarda birikir ve rahats─▒zl─▒k yarat─▒r. Ayn─▒ ┼čekilde keneler de ye┼čillik alanlarda birikir ve ço─čal─▒r. Bunlar, k─▒r─▒m kongo kanamal─▒ ate┼čine varan ciddi rahats─▒zl─▒klarla neden olabilir. Salyangozlar ise salg─▒lar─▒ ile çiçekleri kurutmaktad─▒r.
Bahçe ilaçlamalar─▒nda gerekli ilaç dozaj─▒n─▒n kullan─▒lmas─▒ çok önemlidir. Bu ayarlamay─▒ ancak uzman firmalar yapabilir. ─░stanbul da yap─▒lacak bahçe ilaçlamalar─▒nda firmam─▒za kesinlikle güvenebilirsiniz.  En uygun fiyatlara, en profesyonel ve en sa─čl─▒kl─▒ hizmeti alacaks─▒n─▒z.
KAYNAK: ÇÖZÜM ─░LAÇLAMA
 

├ťr├╝n Resimleri